امروز: Monday, 08 August 2022

برنامه محرم هيئت جوانان حسيني قراخيل

بسم رب الحسين

با فرارسيدن ماه محرم و با توجه به پروتكل هاي ابلاغي، مراسم عزاداري ايام شهادت امام حسين عليه السلام و ياران با وفايش در حياط مدرسه شهيد بلبلي قراخيل برگزار گرديد.

در اين مراسم بمدت يازده روز از سخنراني حجت الاسلام محرابيان و مداحي كربلاي حسن رستمي بهره برده شد.

اين مراسم با استقبال اهالي محل علي الخصوص نوجوانان و جوانان مواجه گرديد.

 

Register to read more...

تجمع بزرگ روز تاسوعا

بسم رب الحسین

 

مطابق سنت چند ساله اخیر بزرگترین تجمع عزاداری حسینی در قراخیل در روز تاسوعا برگزار گردید.

مراسم امسال نیز با استقبال هزار نفری اهالی قراخیل و روستاهای اطراف در محل سالن ورزشی شهید مولائی قراخیل بصرف ناهار برگزار گردید.

سخنران مراسم حجت الاسلام حسینی و مداح مراسم نیز کربلایی علی علپور بوده است.

 

 

Register to read more...

برگزاري راهپيمايي روز قدس در قراخيل

بسم الله القادر

 

براي دومين سال متوالي، پس از تشكيل نماز جمعه در قراخيل، همراه با ديگر شهرهاي ايران، مقارن با آخرين جمعه ماه مبارك رمضان راهپيمايي روز قدس در قراخيل نيز برگزار گرديد.

راه پيمايي امسال به دلايل مختلف از جمله گرماي نسبي هوا و همچنين مقارن بودن با فصل كشاورزي با استقبال كمتري نسبت به سال گذشته برگزار گرديد.

نكته قابل تذكر به مسئولين امر اينكه ، با توجه به اينكه نهادينه كردن فرهنگ شركت در راهپيمايي در قراخيل نياز به برنامه ريزي،تبليغات و آسيب شناسي در طول چند سال دارد، بايد نسبت به اين موضوع با دقت و حساسيت بيشتري توجه نمود.

 

عكس:قراخيل آنلاين

Register to read more...

برگزاري مراسم شبهاي قدر در قراخيل

بسم الله الغفور

همانند سالهاي گذشته، امسال نيز مراسم شبهاي قدر در مساجد قراخيل برگزار گرديد.

علاوه به مراسمهاي سنتي همه ساله، چند ساليست هيئت جوانان حسيني قراخيل نيز مبادرت به برگزاري مراسم احياء با شيوه اي تقريبا متفاوت اقدام مي نمايد كه جاي خالي چنين مراسم هايي در محل احساس ميشده است.

امسال هيئت جوانان حسيني قراخيل با دعوت از سخنرانان آقاي دكتر عباس متدين،دكتر نصرالله پور و خطيب ارزشمند حافظ كل قرآن برادر عمران بابايي و با مناجات خواني برادران رامشگر،اكبري،‌عابدي و صادق نژاد مراسم شب هاي قدر را در مسجد مهديه برگزار نمود.

 

 

 

Register to read more...

برنامه های هفته دفاع مقدس سال 95

  بسم الله الرحمن الرحیم

با فرا رسیدن 31 شهریور،سالروز حمله وحشیانه رژیم بعثی عراق به ایران اسلامی و آغاز هفته دفاع مقدس،برنامه های تدارک دیده شده به این مناسبت توسط پایگاه بسیج ثارالله قراخیل اجرا گردید.

اولین برنامه تدارک دیده شده،برگزاری مراسم زیارت عاشورا با یاد شهدا و ایثارگران دفاع مقدس در صحن مسجد مهدیه بود که پس از مراسم حاج آقا علیجانزاده فرمانده محترم پایگاه بسیج ثارالله قراخیل به تبیین برنامه های این هفته پرداختند.

 

 

Register to read more...

ديدار استاندار مازندران با خانواده شهدا و ايثارگران قراخيل

بسم الله الرحمن الرحيم

بمناسبت هفته بسيج استاندار محترم مازندارن جناب دكتر ربيع فلاح طي برنامه اي نشست صميمانه اي با خانواده شهدا و ايثارگران قراخیل داشتند.

در اين بازديد،استاندار محترم از پروژه هاي در حال اجراي قراخيل نیز بازديد بعمل آوردند.

پروژه هايي از قبيل مجتمع هاي فرهنگي شهداي قراخيل و مجتمع فرهنگي قرآن و عترت،پروژه بزرگ چهار بانده كردن جاده اصلي قراخيل و بقيه پروژه هاي اجرا شده،از قبيل اورژانس 115،مركز توزيع برق بخش بالاتجن،زمين ها و مجتمع هاي ورزشي و ساير پروژه ها مورد بازدید قرار گرفت.

در ادامه ایشان ضمن حضور در گلزار شهداي سيد ميرزا،در گلزار شهداي امامزاده طاهر با خانواده شهدا و ايثارگران ملاقات نمودند.

 

 

جناب دكتر فلاح استاندار محترم مازندران،ضمن ابراز خوشنودی از حضور در قراخيل و اداي احترام به خانواده شهدا و ايثارگران به بيان سخناني در رساي مقام شهيد و شهادت پرداختند.

Register to read more...

آیین دسته روی به مزار شهدای سید میرزا

بسم الله الرحمن الرحیم

بنا به سنت چندین ساله،مراسم دسته روی به سوی گلزار شهدای سید میرزا در شب عاشورای حسینی برگزار گردید.

 

Register to read more...

طراحی قالب توسط : گروه برنامه نویسی قرمز