امروز: Tuesday, 09 August 2022

گرامیداشت شهدای تیر ماه قراخیل

بسم رب شهداء و الصدیقین

 

مراسم گرامیداشت شهدای تیر ماه،شهید محمد بلبلی،محمد حسن علیجانزاده و علی قلیزاده در سالن شهید حضرتی موسسه ثارالله قراخیل برگزار گردید.

در این مراسم که با استقبال کم نظیر خانواده های معزز شهدا،رزمندگان و بسیجیان و اهالی محل برگزار گردید در ابتدا برادر پاسدار محمد کاظم علیجانزاده برادر شهیدان علیجانزاده به بیان خاطراتی در زمینه دفاع مقدس و برادر شهیدشان پرداختند.

 

Register to read more...

مصاحبه با بلبل جبهه ها

بسم الله الرحمن الرحيم

 

   اولین بار در سال 1363  همزمان با عملیات بدر بود که با صدا و تصویرش در تلویزیون آشنا شدیم. در قاب سیاه و سفید تلویزیون خانه هایی که پر از دعا برای رزمندگان اسلام بود مردی با ریش های بلند و با لحجه مازندرانی نوحه ای میخواند و دیگر رزمندگان که دورش حلقه زده بودند سینه زنان زمزمه می کردند .... ...بارالهاجزیره مجنون بیه گلگون / رنگ خون بیته با حمله بدر برارون / ای خدا یاری هاکن اما ره / بییریم نجف و کربلا ره ......

 

همین نوحه حماسی کافی بود تا بسیاری از شمالی ها او را بشناسند

Register to read more...

دستان آسماني

بسم رب الشهدا و الصديقين

تمرين نظامي بود،لازم نبود خودت را به آب و آتش بزني.

قرار بود مسافت زيادي را پياده طي كنيم بعد منطقه فرضي را تسخير كنيم.

تمريني بود براي عملياتي كه در پيش داشتيم.

گردان به رودخانه اي رسيد،اگر ميخواستيم از داخل رودخانه رد شويم هم از بقيه گردانها عقب مي مانديم و هم خيسي لباس رزمندگان سرعت حركت را كندتر مي كرد.

  

 

Register to read more...

فعاليتهاي دفتر جمع آوري آثار شهدا

 بسم الله الرحمن الرحیم

اگر قراخیل در شهرستان و استان آوازه ای دارد،اگر در مناسبات سیاسی شهرستان قراخیل بعنوان عنصری تاثیر گذار بحساب آورده میشود،بلاشک این حقیقت از برکت سرداران و شهدایی است که قراخیل به اسلام و انقلاب هدیه نموده است.

سردارانی همچون سردار شهید حاج عقیل مولائی،حجت الاسلام و المسلمین شهید اسدالله عیسی نیا،سردار تیمور علیپور،شهید میرزاعلی علیجانزاده مسئول بهداری لشکر 25 کربلا و ......

Register to read more...

Subcategories

طراحی قالب توسط : گروه برنامه نویسی قرمز