امروز: Monday, 08 August 2022

گفتگوي صميمانه با شهيدان

«بسم الله الرحمن الرحيم»

  

        وصاياي شهداي عزيزمان حاوي نكات بسيار زيبا و كليدي و آموزنده براي تمامي اقشار جامعه

         است به گونه اي كه با قدري تامل در ان مي توان به مطالب راهبردي دست يافت.

      در اين بخش تلاش نموديم تا به قسمتي از نيازهاي فكري و معنوي مورد نياز جامعه در قالب ميز گردي با

        شهدا پاسخ داده باشيم:

   نظرتان درخصوص مسائل عصر حاضر چيست؟   شهيد حسين قرباني مي گويد:

 

 

اكنون مادر عصري قرار گرفته ايم كه عينا كربلاي امام حسين (ع) براي ما تكرار شد . چون اگر ما مقايسه كنيم امام حسين (ع) در ان روز در مقابل چهل هزار يا بيشتر ايستاد ، ولي مقابل ما امروز شايد به ميليارد  هم برسد ،كه دست به دست هم داده اند  تا اين انقلاب اسلامي را به اصطلاح خودشان در نطفه خفه كنند ،اما كور خوانده اند.

در روز محشر با مادر عزيزت چه سخني خواهي داشت؟شهيد صدر علي نبي پور مي گويد:

 

Register to read more...

فضاي نا امن براي نهي از منكر در كشور امام زمان (عج)

بسم الله

 

يك شهروند ايراني رفتار عده اي كه دست به قانون شكني زده اند را با صلح آميزترين روش به آنها متذكر مي شود.

عكس العمل طرف مقابل چه مي تواند باشد؟

اگر عده اي اراذل و اوباش باشند انتظار رفتار خشن از آنها دور از ذهن نيست.

ولي وقتي مشاهده مي شود كه اين افراد در ظاهر از شهروندان معمولي بوده و در صحت و سلامت كامل عقلاني بسر مي برند ولي در عين حال به خشن ترين روش به اين تذكر عكس العمل نشان مي دهند بايستي ويژه نگران بود.

 

 

تجربه هاي مشابه كه در شبكه هاي مجازي نشر داده شده و يا در بين افراد مقيد به قانون از آن صحبت به ميان مي آيد اين نتيجه را بذهن متبادر مي كند  كه علي الظاهر برنامه اي در پشت پرده در جريان است كه ديگر كسي جرات انجام فريضه واجب امر به معروف و نهي از منكر را به خود ندهد.

Register to read more...

به بهانه ميلاد كريم اهل بيت (ع)

بنام خدا

امام حسن (ع) در شب نیمه ماه مبارک رمضان سال سوم هجری قمری در مدینه منوره متولد شدند که مادر گرامیشان حضرت زهرای اطهر (س) در آن زمان، دوازدهمین بهار زندگى بابرکت خویش را پشت سر نهاده بود.
پیامبر اکرم (ص)، کنیه امام حسن (ع) را هم از شدت علاقه به ایشان، «ابو محمد» نهاد و این تنها کنیه اوست. القاب امام حسن (ع) هم سبط، سید، زکی و مجتبی است که «مجتبی» معروف‌تر می‌باشد. ضمناً امام حسن مجتبی (ع) به «کریم اهل بیت (ع)» نیز شهرت دارد.

آغاز امامت ۱۰ ساله امام دوم شیعیان (ع)

آن حضرت (ع) در سن ۲۷ سالگی و پس از حادثه دهشتناک ضربت خوردن پدر ارجمند خود امام علی (ع) در مسجد کوفه و شهادت ایشان در ۲۱ رمضان سال ۴۰ هجری قمری، به امر خدا و طبق وصیت آن حضرت (ع) به مقام امامت رسید.

 


مدت امامت آن حضرت (ع) ۱۰ سال به طول انجامید و نزدیک به ۶ ماه هم به اداره امور مسلمین پرداخت. در این مدت معاویه که دشمن سرسخت امام علی (ع) و خاندان آن امام همام (ع) بود و سال‌ها به طمع خلافت (در آغاز به بهانه خون‎خواهی عثمان و در آخر آشکارا به طلب خلافت) جنگیده بود، به عراق مقر خلافت امام حسن (ع) لشکر کشید و جنگ را آغاز کرد.

Register to read more...

انقلاب اكبر

بسم الله الرحمن الرحيم

 مطلب آرشيوي

ضمن عرض تبريك سي و ششمين سالگرد به ثمر نشستن انقلاب اسلامي ملت ايران،بنا داريم در متن زير مقايسه ي اجمالي از انقلابهاي مشابه انقلاب اسلامي ارائه دهيم تا در شناخت بهتر انقلاب اسلامي به ما كمك كند.

 دو انقلاب مهم كه به انقلابهاي كبير تعبيرميشوند يكي انقلاب فرانسه و ديگري انقلاب شوروي سابق(روسيه فعلي) مي باشد.

انقلاب فرانسه را سرسلسله انقلابهاي آزاديخواهانه مي دانند،از عوامل بوجود آورنده اين انقلاب ميتوان به خشم مردم بر حكومت سلطنتي استبدادي و همچنين به نارضايتي از وضعيت اقتصادي اشاره كرد و در مقايسه اي با انقلاب اسلامي ايران مشاهده ميگردد كه به دليل افزايش قيمت نفت،وضع اقتصادي ايران در زمان انقلاب بسيار مناسب بوده است.

 

Register to read more...

نامه اي به پيامبر اكرم

به نام خدایی که سکوت را آفرید تا دلتنگ ترین لحظات زندگی بزرگ ترین انسان های تاریخ را به تصویر بکشد. به نام خدایی که غم را آفرید تا با غربت پاک ترین انسان های هستی معنا پذیرد و به نام خدایی که اشک را آفرید تا همچنان در سوگ خوبان عالم غریبانه ببارد.

این جا تنها عشق حرف می زند عشق ملکوت ، عشق آسمانی عشقی که از ژرفای درون برمی خیزد عشقی که پابستمان می کند عشقی که روح را آهسته آهسته و تا کنج خلوت تنهایی و انزوا می خورد.

 

 

السلام علیک یا رسول الله السلام علیک یا محمَّد رسول اللهپیغمبر مهربانی ام سلام!

سلامی به وسعت تمنا ، سلامی به عظمت دلتنگی ، سلامی به غریب ترین لحظه های زندگیت که کسی آن را احساس نکرد سلامی به عظمت سکوت هایی که هیچ وقت معنا نشدند

Register to read more...

امام علی علیه السلام

« بسم الله »

«بابای عشق:تو به من آموختی»

 

 

تو به من آموختی،بامردم مهربان وفروتن باشم.نرمخو،گشاده رووخندان باشم.

تو به من آموختی درنگاهم به مردم ؛ حتی تاکیدکردی درنیم نگاهم به مردم وخیره شدن به آنهابه تساوی رفتارکنم.

تو به من آموختی باخواسته های دلم مخالفت کنم و به خاطر دلخوشی و راحتی مردم،خدا را خشمگین نکنم. و حتی اگر ساعتی از عمرم باقیست از دین حق دفاع کنم. و فرمان دادی که بدانم خشنودی خدا جایگزین هر چیزی است و هیچ چیز جایگزین خشنودی خدا نیست.

تو به من آموختی نمازم را به وقت بپادارم. نه اینکه در بیکاری زودتر از وقت و در درگیری و کار با تأخیر بخوانم.

تو به من آموختی ازخدا بترسم و دلم را با یاد او زنده نگه دارم و با اندرز نیکو زنده کنم و هوای نفسم را با  بی اعتنایی به حرام بمیرانم.

تو به من آموختی دلم را به حوادث ناگوار روزگار آگاه کنم  و به تاریخ گذشتگان نظری افکنم و از آنچه برسرشان آمده عبرت بگیرم.

توبه من آموختی آخرت رابه دنیانفروشم وآنچه نمی دانم نگویم وآنچه لازم نیست برزبان نیاورم.

Register to read more...

همه چيز زير سر انگليس است

بسم الله الرحمن الرحيم

 

همه چيز زير سر انگليس است

يك عبارت براي آنكه به باور مردم كشوري تبديل و سپس بعنوان ضرب المثل رايج آن كشور پذيرفته شود به مواجه بودن اكثريت جامعه با موضوع عبارت و وقوع وقايع و حوادث در جهت تاييد آن عبارت نياز دارد.

احتمالا همه ما يك بار هم كه شده اين عبارت به گوشمان خورده است،"همه چيز زير سر انگليس است"

اگر اخلاقا ستودن عمل دانشمندان ايالات متحده براي استفاده از دانش جهت توليد بمب هاي اتمي كه در ثانيه اي دهها هزار نفر را سوزاند و آثارش را نيز پس از سالها براي نسلهاي بعد به يادگار گذاشت صحيح باشد(كه نيست)،نظم،برنامه ريزي،پيش بيني،توطئه و اهتمام به تفرقه افكني و استعمار اين استعمار گر را نيز بايد ستود.

در ذهنتان يك شخصيت را تصور كنيد،

شخصي دزد،اين شخص براي رسيدن به منافعش دست به هر كاري مي زند،اين دزد شيوه مخصوص به خودش را دارد.

 

 

زورگويي مي كند،اهل خانه را تضعيف مي كند،اهل خانه را جاهل نگه مي دارد،در ميان اعضاي خانواده تفرقه مي اندازد تا اهل خانه دزد را از صاحب خانه تميز ندهند،طلا و جواهر را از خانه برده و در عوض كشمش مي دهد و روي گردن صاحب خانه نيز منت مي گذارد،

Register to read more...

طراحی قالب توسط : گروه برنامه نویسی قرمز