امروز: یکشنبه, 19 مرداد 1399

برگزاري جشن بزرگ ميلاد منتظر

بسم الله الرحمن الرحيم

جشن بزرگ ميلاد منتظر در روز جمعه مورخ 93/3/23 مصادف با نيمه شعبان ميلاد سراسر سعادت و نور منجي عالم بشريت حضرت صاحب الزمان مهدي موعود عجل الله تعالي فرجه الشريف برگزار گرديد.

اين جشن با مسئوليت پايگاه بسيج ثارالله قراخيل و همكاري پايگاه مائده خواهران و شوراي اسلامي و دهياري قراخيل برگزار گرديد.

 

 

 

مكان پيش بيني شده اين جشن ميدان شهداي قراخيل بود كه بعلت بارش رحمت الهي به داخل مسجد جامع قراخيل منتقل گرديد.

 براي اين جشن برنامه هاي متنوعي تدارك ديده شده بود،از جمله اجراي موسيقي محلي توسط آقايان صفدر حبيبي و مهدي خناري كه بعلت نزول باران و عدم امكان اجراي برنامه در داخل مسجد اين برنامه لغو شد،جا دارد از همكاري و لطف صميمانه اين عزيزان كمال تشكر و قدرداني بعمل آيد.

از برنامه هاي تدارك ديده شده اين جشن ميتوان به مولودي خواني،اجراي آواز محلي و مولودي توسط چند تن از حاضرين در جشن،اعلام برندگان مسابقه فرهنگي،قرعه كشي و اهداء جوايز به افرادي كه نام آنها مزين به نام نامي مهدي و يا نرجس بوده است،پذيرايي،قرباني كردن گوسفند به نيت سلامتي آقا امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف و مراسم نورافشاني اشاره نمود.

 

 

 

به پاس زحمات عزيزاني كه در اين جشن ياري رسان برگزار كنندگان جشن بوده اند شايسته است نامي از اين عزيزان آورده شود.

آقاي سهيل بلبل نيا مجري توانمند برنامه.

آقاي مصطفي محمد زاده جهت همكاري در تزيين معابر و ميدان شهدا.

آقاي مجتبي براري كه جايگاه دور ميدان شهدا را بنيت سلامتي امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف "صلواتي"انجام داده اند.

آقاي علي اصغر ناصري كه در تزيين جايگاه ميدان شهدا و همچيني داخل مسجد جامع همكاري نمودند.

آقاي مجتبي عابدي كه جهت انجام كارهاي فني با دست اندركاران همكاري نمودند.

و همچنين آقايان محمد نورالهي،مهدي نورزاده،سجاد ناصري و حسين عليجانزاده كه در مهيا كردن فضاي جشن تلاش صادقانه اي بخرج دادند.

باميد ظهور حضرتش

 

 

 

نظرات   

 
لبخند بزن
+2 #9 لبخند بزن در تاریخ: یکشنبه 05 مرداد 1393 ، ساعت 10:05 ق ظ
درود بر شما
در برگزاری این جشن
واقعا خدا خیلی کمک کرد

سرزنده و پاینده باشید
----
نقل قول
 
 
م.ک.ع
+1 #8 م.ک.ع در تاریخ: پنج شنبه 12 تیر 1393 ، ساعت 11:04 ب ظ
با سلام و عرض ادب به پیشگاه امام زمان عج و شما دست اندر کاران پایگاه امیدوارم که چند نکته کلا" یک مطلب بوده و به علت کم حجم بودن نوشتاری سایت یطور جداگانه فرستاده شد
نقل قول
 
 
م.ک.ع
-1 #7 م.ک.ع در تاریخ: پنج شنبه 12 تیر 1393 ، ساعت 11:04 ب ظ
5ـ شریك غم و شادی
در این مورد، دسته ای از روایات وجود دارد كه صاحب مكیال المكارم آنها را متذكّر شده است.(11) جدای از آنها از دیگر ائمه (علیهم السّلام) نیز در این مورد، روایات فراوانی به ما رسیده است:
امام امیر المۆمنین ـ علیه السّلام ـ می‌فرماید: «إنا لنفرح لفرحكم و نحزنُ لِحُزنكم...»(12 ): ما، در شادمانی شما، شاد، و برای اندوه شما، اندوهگین می‌شویم...»

حضرت مهدی (علیه السّلام) شاهد همه‌ی دردها و آلام انسان‌ها است. دل او، دل بیداری است كه همراه هر تازیانه و هر قطره‌ی خون و هر فریاد، حضور دارد و درد و رنج مرا از من بهتر و بیش‌تر احساس می‌كند و برای من بیش از خود من می‌سوزد، چرا كه معرفت و محبت من، محدود و غریزی است، در حالی كه معرفت او، حضوری و محبت او به وسعت وجودی او باز می‌گردد و تجلّی رحمت واسعه‌ی حق است
امام رضا (علیه السّلام) نیز می‌فرماید: «ما من احد من شیعتنا ولا یغتّم إلاّ اغتممنا لغمّه ولا یفرح إلاّ فرحنا لفرحه...»(13): هیچ یك از شیعیان ما، غم زده نمی‌شود، مگر این كه ما نیز در غم آنان، غمگین، و از شادی آنان، شادمانیم. و هیچ یك از آنان، در مشرق و مغرب زمین، از نظر ما، دور نیستند و هر یك از شیعیان ما كه بدهی از او بماند (و نتوانسته باشد بپردازد) بر عهده‌ی ما است ... »
6ـ دعا برای دوستداران خود
امام (علیه السّلام) همواره، بر دوستداران خود دعا می‌كند. صاحب مكیال المكارم در اثبات این مدعا، چنین می‌گوید: چون مقتضای شكرِ احسان، همین است. و دلیل بر آن، فرمایش مولی صاحب الزمان (علیه السّلام) در دعایی است كه در مُهج الدعوات می‌باشد: «و كسانی كه برای یاری دین تو، از من پیروی می‌كنند، نیرومند كن و آنان را جهادگر در راه خودت قرار ده، و بر بدخواهان من و ایشان، پیروزشان گردان....»(14)


واضح است كه دعا، از بهترین انواع نیكی است و اگر مۆمن، برای مولای خود، خالصانه دعا كند، مولایش هم برای او خالصانه دعا می‌كند، و دعای آن حضرت، كلید هر خیر و داس هر شرّ است.
حضرت مهدی (علیه السّلام) شاهد همه‌ی دردها و آلام انسان‌ها است. دل او، دل بیداری است كه همراه هر تازیانه و هر قطره‌ی خون و هر فریاد، حضور دارد و درد و رنج مرا از من بهتر و بیش‌تر احساس می‌كند و برای من بیش از خود من می‌سوزد، چرا كه معرفت و محبت من، محدود و غریزی است، در حالی كه معرفت او، حضوری و محبت او به وسعت وجودی او باز می‌گردد و تجلّی رحمت واسعه‌ی حق است.(15)
نقل قول
 
 
م.ک.ع
0 #6 م.ک.ع در تاریخ: پنج شنبه 12 تیر 1393 ، ساعت 11:04 ب ظ
امام زمان مظهر مهر و محبت
امام، مظهر اسمای حسنای الهی و تجلی رحمت واسع حق است: «السلام علیك أیها الرحمة الواسعة»(1) كسی كه تربیت شده‌ی خدای رحمان باشد، مظهر رحمت بی‌كران الهی است: «ان رحمة ربكم وسعت كل شی و أنا تلك الرحمة»(2) در
مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) همه‌ی مردم و به ویژه شیعیان خود را نیك می‌شناسد و با نام تك تك آنان آشناست(6) نامه‌ی اعمال ما، هر هفته، به خدمت حضرتش عرضه می‌شود. او، هرگز، یاد ما را از خاطر نمی‌برد (ولا ناسین لذكركم). چه شعف انگیز است كه در سرزمینی غریب، یكه و تنها آن جا كه راه را گم كرده‌ای، ناگهان، كسی با زبان آشنا، تو را بخواند و با مهربانی، تو را در آغوش نگاه‌اش بنشاند.
2. سلام (تحیّت و سلام امام بر دوستداران خود)
سلام، تحیت و بركت و رحمت و سلامتی است؛ نشانه‌ی محبت و صفا، اخلاص و یك رنگی است؛ رمز عاشق و معشوق، مرید و مراد است. سلام خدا و امام بر هر كس، مُهر تأییدی است بر كارنامه‌ی او.
به راستی چه لذتی دارد سلام مولا!(7)
«سلام علیك أیّها الناصر للحق، الداعی الی كلمة الصدق»(8)
چون ثلث از راه را تقریباً (برگشتم) سیّد جلیلی را دیدم كه از طرف بغداد رو به من می‌آید. چون نزدیك شد، سلام كرد...(9)
3ـ معانقه و در آغوش گرفتن
در این موقع وارد مسجد سهله شدیم، در مسجد كسی نبود. ولی پدرم در وسط مسجد ایستاد كه نماز استغاثه بخواند. شخص از طرف مقام حجت (علیه السّلام) نزد او آمد. پدرم به او سلام كرد و با او مصافحه نمود. پدرم به من گفت: این كیست؟ گفتم: ‌آیا حضرت حجت ـ علیه السّلام ـ است؟ فرمود: پس كیست؟!.(10)
امام زمان
4ـ نظارت (آگاهی از احوالات جامعه‌ی شیعه)
«فإنّا نحیط علماً بأنبائكم ولا یعزب عنّا شیء من أخباركم»: ما بر اخبار و احوال شما، آگاهیم و هیچ چیز از اوضاع شما، بر ما پوشیده و مخفی نمی‌ماند. «إنا غیر مهملین لمراعاتكم ولاناسین لذكركم و لولا ذلك لنزل بكم اللأواء و اصطلمكم الاعداء»: ما، در رسیدگی و سرپرستی شما، كوتاهی و اهمال نكرده‌ایم و یاد شما را از خاطر نبرده‌ایم، كه اگر جز این بود، دشواری‌ها و مصیبت‌ها، بر شما فرود می‌آمد و دشمنان، شما را ریشه‌كن می‌كردند. «صاحب هذا الأمر یتردد بینهم و یمشی فی أسواقهم و یطأ فرشهم...»؛
صاحب این امر، در میان آنان، راه می‌رود و در بازارهایشان رفت و آمد می‌كند، روی فرش‌هایشان گام بر می‌دارد ...
نقل قول
 
 
م.ک.ع
0 #5 م.ک.ع در تاریخ: پنج شنبه 12 تیر 1393 ، ساعت 11:04 ب ظ
امام زمان مظهر مهر و محبت
امام، مظهر اسمای حسنای الهی و تجلی رحمت واسع حق است: «السلام علیك أیها الرحمة الواسعة»(1) كسی كه تربیت شده‌ی خدای رحمان باشد، مظهر رحمت بی‌كران الهی است: «ان رحمة ربكم وسعت كل شی و أنا تلك الرحمة»(2) در وسعت سینه‌ی او كه دریاها هم به چشم نمی‌آید، كران، تا به كران عشق به همه‌ی انسان‌ها موج می‌زند: « و اكمل ذلك بابنه رحمة للعالمین»(3) امام، پدری مهربان، همدمی شفیق و همراهی خیر خواه است(4): «و اشفق علیهم من آبائهم و أمّهاتهم» (5)

دریغا! در گوش ما همواره، از قهر مهدی (علیه السّلام) گفته‌اند و ما را از شمشیر و جوی خون او ترسانده‌اند و از مِهر و عشق او به انسان‌ها و تلاش و فریادرسی او به عاشقان و منتظرانِ خود كم‌تر گفته‌اند! هیچ كس به ما نگفت كه اگر او بیاید، فقیران را دستگیری، بی‌خانمان‌ها را سامان، بی‌كسان را همدم، غافلان را تذكّر، گم گشتگان را راه، دردمندان را درمان و در یك كلام، خاك نشینان عالم را تاك نشین خواهد كرد
قهر او نیز جلوه‌ی محبت او است، چه این كه قهر او بر جماعتی اندك و ناچیز از معاندان و نژاد پرستانی خواهد بود كه علی‌رغم رشد فكری انسان‌ها در آن عصر، و هدایت‌ها و معجزات آن حضرت و نزول مسیح (علیه السّلام) از آسمان و اقتدایش به وی، باز هم به او كفر می‌ورزند و حكومت عدلش را گردن نمی‌گذارند و در زمین فساد می‌كنند، كسانی مانند صهیونیست‌ها كه دشمن انسانیّت‌اند و جز زبان زور، هیچ زبانی نمی‌فهمند، و این، یعنی خارها را از سر راه انسان و انسانیت برداشتن و مهر در چهره‌ی قهر
آری، چه سخت است مولای مهربانی را كه رحمت واسع حق است و در دلش، عشق به انسان‌ها موج می‌زند، به چنین اتهام‌هایی خواندن و «میرِ مِهر» را، «میرِ قهر» نشان دادن!
جلوه‌هایی از مهر و محبت امام زمان (علیه السلام)
در اینجا، مروری داریم به گوشه‌هایی از جلوه‌های مهر و محبت امام رحمت آخرین ذخیره‌ الهی، حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف):
1. نامیدن (حضرت برخی از دوستدان خود را به اسم یاد می‌كرد)
نام هر كس، عاطفی‌ترین، شخصی‌ترین و مورد علاقه‌ترین نشانه‌ی هر كس است. آن گاه كه نام ما را می‌خوانند، چه بسیار مایه‌ی شادمانی و سرور ما می‌گردد. هر چه، خواننده‌ی ما، محبوب‌تر و زیباتر، شنیدن صدای دل‌ربای او و شنیدن اسم و نام خود از زبان او دل پذیرتر و سرور انگیز‌تر.
امام رضا (علیه السّلام) می‌فرماید: هیچ یك از شیعیان ما، غم زده نمی‌شود، مگر این كه ما نیز در غم آنان، غمگین، و از شادی آنان، شادمانیم. و هیچ یك از آنان، در مشرق و مغرب زمین، از نظر ما، دور نیستند و هر یك از شیعیان ما كه بدهی از او بماند (و نتوانسته باشد بپردازد) بر عهده‌ی ما است ... »
نقل قول
 
 
مولايي
+2 #4 مولايي در تاریخ: پنج شنبه 12 تیر 1393 ، ساعت 11:04 ق ظ
احسنت
احسنت
نقل قول
 
 
ز.ع
+2 #3 ز.ع در تاریخ: سه شنبه 10 تیر 1393 ، ساعت 10:04 ب ظ
بسم الله الرحمن الرحیم
اجرکم عند الله.
نقل قول
 
 
مدير سايت
+2 #2 مدير سايت در تاریخ: سه شنبه 10 تیر 1393 ، ساعت 03:04 ب ظ
سلام "صلوات بفرست ..."
از اينكه گام به گام سايت خود را همراهي مينماييد مسروريم.
علت اصلي تاخير در گزارش جشن،در دسترس نبودن عكس هاي مراسم و همچنين بروز اشكال فني در سرور سايت بوده است.
يا علي
نقل قول
 
 
صلوات بفرست...
+3 #1 صلوات بفرست... در تاریخ: سه شنبه 10 تیر 1393 ، ساعت 12:04 ب ظ
سلام جشن خوب و آبرومندی بود. اما چرا انقدر دیر گزارش جشنو گذاشتید؟؟
نقل قول
 

ارسال نظر

کد امنیتی
بارگزاری مجدد

طراحی قالب توسط : گروه برنامه نویسی قرمز