موسسه فرهنگی قرآن و عترت شهدای قراخیل با حضور استاندار مازندران، نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری، فرماندار قائمشهر و جمعی از مدیران کل و مسئولان استانی و جمع کثیری از مردم قراخیل افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری برنا از مازندران؛ استاندار مازندران در مراسم افتتاح این موسسه قرآنی با گرامیداشت اعیاد شعبانیه گفت: امام حسین (ع) الگوى کامل و جاودانه پاسداران است و پاسداران کسانى هستند که همچون دژى مستحکم مردانه و شجاعانه برای رسیدن به حق و حقیقت و حفظ آن تلاش می کنند و مظهر آزادی و آزادگی هستند.

 

ربیع فلاح همچنین سوم خرداد، سالروز آزاد سازی خرمشهر قهرمان، را تبریک گفت و تاکید کرد: رزمندگان دلاور و حماسه آفرین در عملیات بیت المقدس به 19 ماه اسارت خرمشهر پایان دادند و ضربه‌ای سهمگین و کمرشکن بر دشمن مهاجم وارد کردند و عظمت حماسه خرمشهر آنقدر بود که حضرت امام فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد» چراکه با آن موقعیت و امکانات آزاد ساختن خرمشهر از عهده نیروهای عادی خارج بود.

 

وی از احداث موسسه فرهنگی قرآن و عترت به عنوان باقیات و صالحات یاد کرد و گفت: فرهنگ اساس جامعه است و با ایجاد این موسسه یک فعالیت قرآنی ارزشمند آغاز خواهد شد و زمینه گسترش معارف قرآنی فراهم می گردد.

استاندار مازندران به پیشتازی خیران مازندرانی در تمامی عرصه ها اشاره کرد و گفت: خیرین مازندران ارزش های زیادی برای استان آفریدند و در این زمینه در کشور رتبه های برتر را دارند.

وی همچنین از همت آقای نعمت زاده و اهالی روستای قراخیل برای احداث این موسسه قرآنی تقدیر و تشکر کرد.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین معلمی، نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائمشهر، در مورد اهمیت توسعه فعالیت های قرآنی و ترویج معارف الهی مطالبی بیان کرد.

از برادر حاج عباسعلي عليجانزاده فرمانده محترم پايگاه بسيج ثارالله قراخيل نيز بپاس زحمات خستگي ناپذير و تاثير گذارشان در محل قدرداني گرديد.

 

همچنین قربانعلی نعمت زاده، رئیس هیات امنای موسسه قرآن و عترت شهدای قراخیل قائمشهر، در این مراسم گفت: موسسه قرآن و عترت شهدای قراخیل در زمینی به مساحت 1000 متر مربع و با هزینه ای بالغ بر 8 میلیارد ریال در 3 طبقه به همراه سالن 150 متری حرفه آموزی و 4 باب کلاس آموزشی، سالن کنفرانس، واحد فناوری اطلاعات، کتابخانه، خانه عالم و مهمانسرا احداث شده است.