امروز: سه شنبه, 30 دی 1399

فضاي نا امن براي نهي از منكر در كشور امام زمان (عج)

بسم الله

 

يك شهروند ايراني رفتار عده اي كه دست به قانون شكني زده اند را با صلح آميزترين روش به آنها متذكر مي شود.

عكس العمل طرف مقابل چه مي تواند باشد؟

اگر عده اي اراذل و اوباش باشند انتظار رفتار خشن از آنها دور از ذهن نيست.

ولي وقتي مشاهده مي شود كه اين افراد در ظاهر از شهروندان معمولي بوده و در صحت و سلامت كامل عقلاني بسر مي برند ولي در عين حال به خشن ترين روش به اين تذكر عكس العمل نشان مي دهند بايستي ويژه نگران بود.

 

 

تجربه هاي مشابه كه در شبكه هاي مجازي نشر داده شده و يا در بين افراد مقيد به قانون از آن صحبت به ميان مي آيد اين نتيجه را بذهن متبادر مي كند  كه علي الظاهر برنامه اي در پشت پرده در جريان است كه ديگر كسي جرات انجام فريضه واجب امر به معروف و نهي از منكر را به خود ندهد.

 

حتي اگر اين منكر : كشف حجاب + رقص و پايكوبي + ايجاد مزاحمت در روز روشن در وسط خيابان پر رفت و آمد باشد.

افرادي كه در مقابل امر به معروف و نهي از منكر چنين برخوردي دارند، يا مستقيما در برنامه نا امن سازي جامعه براي آمرين به معروف و ناهيان از منكر دخيلند و يا در اثر عدم آگاهي ،اغفال و قرار گرفتن در جو ضد قانون و ضد مذهب ،بازيگر اين برنامه خطرناك شده اند.

طبق معمول از ادارات،موسسات و نهادهاي عريض و طويل مرتبط با امر بمعرف و نهي از منكر آبي گرم نمي شود ولي اگه شهروندان قانون مدار، افراد متدين، خانواده هاي مذهبي ، بسيجيان در برابر اين انحراف خطرناك سكوت كنند ديري نمي پايد كه افراد محجبه به عنوان اقليت مورد هتك حرمت و شماتت و تمسخر قرار گيرند.

پیامبر خدا فرمودند:

لَتَأمُرنّ بالمعروف و لَتَنهُنّ عن المنکر، أو لَیسَلِّطَنّ اللَّه شرارَکم علی خیارِکم

امر به معروف و نهی از منکر کنید، وگرنه خدا بدان شما را بر نیکانتان چیره می کند، و چون چنین شود، هر چه نیکان دعا کنند خدا مستجاب نخواهد کرد.

امیرالمومنین(علیه‌السلام) فرمودند: «تمام کارهای نیک، حتی جهاد در راه خدا در برابر «امر به معروف و نهی از منکر» چون قطره‌ی آبی است در برابر دریای پهناور. هم‌چنین در حدیث دیگری فرمودند: قوام شريعت به «امر به معروف و نهى از منكر» و بر پاداشتن حدود [الهى] است

مولاي خوبي ها در نهج البلاغه مي فرمايند:

«فَإِنَّ اللَّهَ سُبْحَانَهُ لَمْ یلْعَنِ الْقَرْنَ الْمَاضِی [الْقُرُونَ الْمَاضِیةَ] بَینَ أَیدِیکمْ إِلَّا لِتَرْکهِمُ الْأَمْرَ بِالْمَعْرُوفِ وَ النَّهْی عَنِ الْمُنْکرِ»

خداوند مردم گذشته را لعن نکرد و از رحمت خود دور نساخت مگر به جهت آن که امر به معروف و نهی از منکر را ترک کردند.

امام صادق(علیه‌السلام) فرمودند: پيامبر خدا(صلی‌الله‌عليه‌وآله) فرمود : خداوند(عزوجل) از مومن ضعيفى كه دين ندارد نفرت دارد. عرض شد: مومنى كه دين ندارد كيست؟ فرمود: كسى كه نهى از منكر نمی‌كند.

دقت در احاديث فوق اهميت موضوع را صد چندان روشن مي كند.

فاعتبروا يا اولي الابصار .

نظرات   

 
ف ز
+3 #1 ف ز در تاریخ: دوشنبه 27 خرداد 1398 ، ساعت 12:03 ب ظ
تذکر و هشدار به جایی بود
کاش به راهکارهاش پرداخته می شد
نقل قول
 

ارسال نظر

کد امنیتی
بارگزاری مجدد

طراحی قالب توسط : گروه برنامه نویسی قرمز