امروز: چهارشنبه, 07 آبان 1399

چهل روز از وفاتش می‌گذرد

بسم الله الرحمن الرحیم

به مناسبت چهلمین روز درگذشت همسر شهید حسین قربانی

«مرحومه حاجیه خانم فاطمه عابدی»

چهل روز از وفاتش می‌گذرد.

 چهل روز است که چراغ خانه‌ای که با نبود پدر به هزار سختی و مرارت روشن مانده بود خاموش گشته است.

 چهل روز است که فرزندان شهید قربانی به دنبال گمشده‌ای میگردند که برایشان هم پدر بود و هم مادر. خیلی خاطرات پدر را به خاطر ندارند، مخصوصاً حسین که بعد از شهادت پدر به دنیا آمد. به همین خاطر مرگ مادر داغی بر دلشان گذاشت که انگار پدر و مادرشان را همزمان از دست دادند. هنوز باور نکرده اند!! حتماً مسافرتی رفته به همین زودی باز می‌گردد! بله حتماً به زودی باز خواهد گشت!

یتیمی درد بی درمان است ! تحمل یک غم کمرشکن است، چه رسد به از دست دادن هر دو امید و پشتوانه زندگی.

 


 

 

جان فرساست غم بی مادری ! سخت است درد بی کسی در اوج جوانی. وقتی فکرش را می کنی که دیگر کسی نیست که سرت را بر شانه هایش بگذاری ، مرهم دردها و غم ها و سنگ صبورت باشد ، دلت می خواهد دیگر زنده نباشی.

صدای مادر را که می شنوی آرام می شوی، می گوید: مواظب خودت باش، آرام برو، آرام بیا، لباس گرم بپوش، غذایت سرد نشود، لباست را اتو کردم، اتاقت را مرتب کردم،  برایم خرید می کنی؟ و.. آرزویش را داری همین جملات ساده را دوباره از زبانش بشنوی ولی افسوس و صد افسوس...

 تکیه‌گاهی بود محکم تر از کوه برای فرزندان . حضورش مایه افتخار بود و نفسش امید بخش زندگی.

مادری بود نمونه، نظیرش را ندیدم، این را فقط فرزندانش می دانند.

بسیار سنگین و باوقار بود. متانت عجیبی داشت. یادم نمی آید بلند خندیده باشد یا صدایش را نامحرمی شنیده باشد .آرام بود و ساکت. می توانستی سکوتش را گاهی نشانه ادبش بدانی گاهی نشان دهنده اوج غمهایش و زمانی اعتراضش!

نگاه نافذی داشت. نیاز نبود خیلی حرف بزند. با نگاهش می فهماند چه می خواهد.

سختی های زیادی کشید اما از پای ننشست. بی‌احترامی‌ها دید اما دم برنیاورد.

بی ادبی‌ها دید، اما بی حرمتی نکرد. به خدایش واگذار می کرد.

حجابش را از بانو فاطمه زهرا (س) الگوگرفته بود. همیشه یک رنگ و یک نوع پوشش داشت. زنی پاکدامن و مومنه بود. 

دل پردردی داشت، اما همانند مولایش ایمرالمومنین (ع) که با چاه درد دل می کرد، غم هایش را بر سر مزار حسین (همسر شهیدش) بازگو می کرد. مطمئناً حسین شهیدش شنونده دردها وتسکین دهنده غم هایش بود،که اگر نبود تحمل آن بسیار دشوار می نمود.

 

 

 

باوجود تنهایی فرزندانی را تربیت کرد که هر والدینی آرزویشان داشتن همچون فرزندانی است.

بیماری بهانه‌ای شد برای از دست دادنش. شوک نبودنش نتنها برای فرزندان وخانواده غیرقابل تحمل است بلکه خیل دوستدارانش را هم آزرده و غمگین کرده . خدایش بیامرزد.

در روایتی آمده است که رسول خدا (ص) فرمودند: در روز قیامت، هنگامی که دفترها گشوده می‌شود و ترازوهای حساب و کتاب را می‌آورند، براى اهل بلا و گرفتارى، ترازویى نصب نمى‏گردد و دفترى برای آنان گشوده نمى‏شود، سپس آیه «إِنَما یُوَفَى الصَابِرُونَ أَجْرَهُمْ بِغَیْرِ حِسابٍ» را قرائت فرمودند. بر اساس این آیه شریفه، در قیامت، پاداش صبر و استقامت صابرین، بدون اندازه‌گیری و بی حد و حصر است و به غیر از خداوند، کسی از میزان آن اطلاع ندارد.

امیدوارم که خدای متعال اجر این صبر عظیم را همچنان که خود قولش را داده در دنیا و آخرت به فرزندان عزیز شهید قربانی عطا فرماید.

 

                                                                            یادش غریق رحمت باد

                                                                             شادی روحش صلوات

 

 

نظرات   

 
ز.ع
+2 #3 ز.ع در تاریخ: دوشنبه 19 اسفند 1392 ، ساعت 12:12 ب ظ
بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام
پیشنهادی در خصوص تکریم همسران شهدا دارم. بی مناسبت نیست اگر در روز ولادت حضرت فاطمه زهرا( س) یعنی 31 فروردین از این مادران فداکار و زنان شایسته طی مراسمی تجلیل بعمل اید. البته این یکی از کارهایی است که می توان انجام داد.
نقل قول
 
 
صلوات بفرست...
+3 #2 صلوات بفرست... در تاریخ: دوشنبه 19 اسفند 1392 ، ساعت 09:12 ق ظ
بنده هم این مصیبت وارده رو تسلیت میگم. منظور منتقد گرامی از کاری برای بقیه همسران شهدا بکنیم چیه ؟ یعنی بهشون سر بزنیم یا دوستان ستاد فرهنگی شهدا ازشون مصاحبه بگیرن یا...؟پیشنهادتو نو واضح تر مطرح کنیدتابه گوش کسایی که باید بیش از بقیه وارد عمل شن برسه.متشکرم
نقل قول
 
 
منتقد
+2 #1 منتقد در تاریخ: شنبه 17 اسفند 1392 ، ساعت 01:12 ب ظ
بنده به سهم خودم اين مصيبت رو به خانواده محترم شهيد قرباني تسليت ميگم،انشالله كه قدر همسران شهدايي كه تو قيد حيات هستند رو بدونيم و واسشون كاري بكنيم.
نقل قول
 

ارسال نظر

کد امنیتی
بارگزاری مجدد

طراحی قالب توسط : گروه برنامه نویسی قرمز