امروز: جمعه, 16 خرداد 1399

يك سهل انگاري

بنام خدا

در هفته گذشته به دستور وزير محترم تعاون،كار و رفاه اجتماعي،اسامی دریافت کنندگان 7 هزار میلیارد تومان تسهیلات کم بهره اشتغال پایدار روستایی منتشر شد . 

نكته قابل تقدير، شفاف سازي تسهيلات پرداختي به درخواست كنندگان مي باشد.

ولي متاسفانه اين شفاف سازي براي قراخيل خوشحال كننده نبوده است، دليل آن هم جاي خالي قراخيل در ليست بلند بالاي دريافت كنندگان تسهيلات كم بهره مي باشد.

 

 

 

در استان مازندران تا تاريخ 98/2/15 تعداد 1829 واحد توليدي از اين تسهيلات كه رقمي بين چندين ميليون تا چند ميليارد تومان بوده است استفاده نموده اند.

از اين ميان در قراخيل با تحقيق نگارنده تنها يك نفر موفق به دريافت تسهيلات شده است در حاليكه در روستاي در اطراف قراخيل كه جمعيت،وسعت و ظرفيتي به مراتب پايين تر از قراخيل دارد، بيش از 30 نفر موفق به دريافت تسهيلات كم بهره شده اند.

با عنايت به اينكه اكثر بافت شغلي قراخيل از قشر زحمت كش كشاورز بوده و از وجود،شرايط و بروكراسي هاي اداري چنين تسهيلاتي بي اطلاع هستند؛ وظيفه آگاه سازي و مهيا نمودن شرايط دريافت تسهيلات به عهده اشخاص صاحب نفوذ و نهادهاي قراخيل مي باشد.

نكته قابل بيان اينكه، با حضور افراد صاحب نظر در رشته هاي مختلف در قراخيل، منجمله كشاورزي، انتظار ميرود اين عزيزان و بقيه تصميم سازان قراخيل مسئوليت ايجاد اشتغال و راهنمايي اهالي جهت راه اندازي كسب و كارهاي كوچك را بيشتر روي دوش خود احساس كنند .

يقينا اين ظرفيت در قراخيل عزيز وجود دارد كه اهالي سخت كوش و مستعد آن با راهنمايي اين عزيزان شاهد شكوفايي بيشتر و كاهش نرخ بيكاري در قراخيل باشد.

نظرات   

 
مطالبه گر
+2 #1 مطالبه گر در تاریخ: یکشنبه 19 خرداد 1398 ، ساعت 08:03 ق ظ
سلام
بسیار عالی است که دو.باره شروع به فعالیت فرمودید
بنظرم رویکرد جدید بسیار با گذشته فرق دارد

خیلی به نکته جالبی توجه فرمودید
لطفا از طرف پایگاه خودتان به عنوان یک مطالبه عمومی از اعضای شورای روستا و دهیاری محترم این موضوع را مطالبه گری بفرمایید

برقرار و پایدار باشید
نقل قول
 

ارسال نظر

کد امنیتی
بارگزاری مجدد

طراحی قالب توسط : گروه برنامه نویسی قرمز